ככה זה כשיש שתיים

המספר "2" מסמל רגישות, דמיון, אמהות, כוח נשי, ודבר והיפוכו כמו שחור ולבן

כמו באסטרולוגיה, גם בנומרולוגיה, מספר 2 הוא מספר נשי, שמתחבר לרגשות. המספר 2 הוא המימוש של מספר אחד – כי מה יעשה מספר 1 לבד בעולם? מספר 2 הוא הניגוד של אחד, אבל למעשה מיועד להשלים אותו.

כאשר אנו מתייחסים למספר 2 בנומרולוגיה, ההתייחסות היא לסכום הספרות המצטמצם ל-2 (כמו למשל 29). כאמור המספר המורכב שונה מהמספר הבסיסי. מספרי השניים מתאפיינים ברגישות, דמיון וחוש דיפלומטי.

בעץ החיים, שבתורת הקבלה, מספר 2 מתקשר לספירה חכמה, שבאה בשלב השני של הפונטציאל, דהיינו עדיין לא מימוש אלא הכרת המציאות, הכרה בחכמת האל.

כל הדברים הנ"ל באים לידי ביטוי ביחד בצורה מעניינת בקלפי הטארוט. קלף מס' 2 , שנשלט ע"י הירח, הוא הקלף של הכוהנת הגדולה – בקלף הכוהנת הגדולה אנו רואים אשה בשמלה לבנה וגלימה (לבוש מאוד צנוע), כשבידיה התורה (עשרת הדיברות), לצווארה צלב ולרגליה הסהר. המשמעות היא שבידיה נתונים הסודות כולם. מעל ראשה הירח. מאחוריה פרגוד המסמל את הסודות שהיא מחביאה. היא יושבת בין שני עמודים, אחד שחור ואחד לבן. האם אלה שני עמודי המקדש בועז ויכין או עמודים שמייצגים את הדואליות שבנשיות, הטוב והרע?

הכוהנת הגדולה היא דמות מורכבת ומסובכת, כיאה לכל דמות מסתורית, ואמנם זוהי הדמות בעלת הסודות והרזים בכל התחומים. זוהי גם דמות שהיא התגלמות הנשיות, ובמיתולוגיה היוונית מגולמת ע"י האלה ארטמיס (דיאנה בשמה הרומי). האלה ארטמיס, בתם של זאוס ולטו ואחותו התאומה של אפולון. כפי שאפולון הוא אל השמש, היא אלת הירח, ואחת משלוש האלות הבתולות של האולימפוס.

ארטמיס היא דמות מלאת סתירות. מצד אחד היא ממונה על הציד, ומצד שני היא האלה האחראית על היצורים הרכים, היא האלה שממונה על הלידה אבל גם האלה שמביא מוות ומחלות לנשים.

דמותה של ארטמיס מצויירת כשהיא לבושה בגדי ציד ונושאת קשת ולראשה קרניים בצורת סהרון, המסמל את הקשר לירח. הפולחנים הקשורים לאלה ארטמיס היו קשורים רובם ככולם לנשים בתקופות השונות של חייהן – לידה, בגרות ומוות. הנשים שסגדו לארטמיס נקראו "דובות".

דמות הכוהנת הגדולה במיתולוגיה היוונית בהחלט מתקשרת לפולחן של הקדשות, הבתולות ששירתו במקדשים (פולחן הירח) שחלק מעבודתן היה מתן תשובות לשאלות הגורליות של בני האדם.

הקלף הבא בטארוט שמתקשר לנושא הוא קלף הירח שנושא את המספר 20 (בצמצום הוא יוצא 2) ומתקשר למזל סרטן. אם קלף הכוהנת הגדולה עולה בפריסה, אנו אומרים לשואל שיש דבר מה נסתר בקשר לנושא שעליו שאל, וכי זה לא הזמן לגלותו.

בקלף המובסס על המיתולוגיה היוונית אנו רואים פנים של אשה משלוש תקופות בחייה (ילדה, אשה וזקנה) – דמות זו היא ארטמיס אבל מזוהה גם עם הקאטי המכשפה וסלני השמימית. דמותה של אלה זאת נחלקת לשלוש: סלני בשמים, ארטמיס על הארץ והקאטי – בעולם התחתון.

המספר 2 בהקשר האסטרולוגי

באסטרולוגיה, מייצג הירח מייצג את הכח הנשי ומתקשר ליסוד "מים". הירח "משאיל" את אורו מהשמש ולכן המילה פאסיביות מתקשרת לירח. הירח מסמל פאסיביות ונשיות ואל לנו להתעלם מההשפעה הגדולה של הירח על חיי הציבור הנשי וכמובן בשפל ובגיאות המים.

יסוד המים מתקשר לרגישות ואינטואיציה ולכן כנראה מתקשר יותר לנשיות. מספר שניים הוא גם מספר של איזון. באסטרולוגיה הירח הוא שליטו של מזל סרטן. מזל סרטן מייצג את האמהות ואת הביטחון הבסיסי של האדם שנובע בעצם מהקשר עם האם (בתנאי כמובן שהיה קשר טוב).

כאשר אנחנו אומרים "אם" (אמא) אנחנו מיד חושבים על משפחה, ואמנם מזל סרטן הוא מזל המשפחה. ילידי מזל סרטן מתאפיינים בשאיפתם למשפחה חמה וגדולה, ואנשי מזל סרטן בכלל הם מאוד אימהיים ולפעמים עד כדי "חניקה". בנוסף הם מתאפיינים ברגישותם וברגשנותם, ואם תיראו מזל סרטן שהוא בנקאי מצליח למשל, אל תתפלאו, כי איש זה פועל מתוך העיקרון השני, העיקרון שמנחה את מזל סרטן והוא "הביטחון הבסיסי".

לסיכום: המספר 2 הינו מספר חשוב ומשלים. לאלה שנולדו ביום השני לחודש תפקיד חשוב בגלגול חיים זה והם צריכים להיות שלמים בחלקם ומאושרים על כך.