פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   חלומות

   עורכות: קוני איסלין ושרה ברק

   ספר זה מיועד לכל קורא, המחפש את המקורות הטובים ביותר להבנת חלומותיו ופתרונם. בספר קובצו יחד מאמרים, מילונים של פשר חלומות ( כללי ולפי היהדות) ודוגמאות של חלומות שנפתרו (לפי היהדות).

   קורא המעוניין בפשר החלומות יימצא בספר זה את אחד המילונים המעודכנים ביותר. קורא המעוניין רק בפתרון חלומות לפי היהדות, יוכל להתמקד בפרקים המיועדים לו; קורא שרוצה להבין את התפתחות חקר החלום וההיסטוריה של החלום, ימצא מאמרים מקיפים המיועדים לו.

   על החלומות: חלום הוא אחת התופעות המסתוריות, המיסטיות והבלתי מובנות ביותר אותן חווה האדם במשך חייו. למעשה, קיומם של החלומות הוא אחת התופעות הבודדות מסוג זה שאנו מוצאים תיעוד שלהן בכל תקופה היסטורית, בכל תרבות. תופעת החלום זכתה 'למבול' של כתבים, מפרשים ואזכורים, בכל תרבות בכל שפה.

   ההתייחסויות לחלום הן בעלות מכנה משותף נרחב למדי, אף שיש שוני רב בין תרבויות ובין זמנים. מפתיע עוד יותר לגלות כי למרות שהחלום הינו אחת התופעות הנחקרות והנלמדות ביותר בתחום הפסיכולוגיה והמיסטיקה, אנו יודעים על החלום, הסיבות לחלום ופשר החלומות, מעט מאוד. למעשה אנו יודעים יותר על האטמוספרה של מאדים, למשל, מאשר על החלום.