מספר חזק

איפה התחילה הנומרולוגיה המערבית, מי היה פיתאגורס ואיך בדיוק משתרבב שריון של צב לכל הסיפור הזה?

הנומרולוגיה הינה תורת המספרים והאותיות, כאשר בכל אות ומספר גלומים סודות המספרים על האדם. פענוח המספרים בתאריך הלידה והאותיות בשם האדם ובשם הוריו נותן מפה נומרולוגית העוזרת להבין, לדעת ולפעול בכדי להגיע לייעוד תוך ניצול המשאבים והמתנות איתם באנו לעולם.

בתרבויות עתיקות כמו אטלנטיס, מצרים, יוון, הודו, סין וכן בתרבות העברית השתמשו במספרים כסימבול לסדר הקוסמי. ישנו סיפור על וו מחסיה Wu of Hasia, אחד מקיסרי סין, שמצא בקרבת הנהר הצהוב Hwang Ho שריון צב עם סימנים ייחודיים, שהכיל ריבוע מושלם המחולק בצורה של 3X3 כאשר במרכזו המספר 5. הייחוד היה בכך שכל שורה אופקית, אנכית או אלכסונית הסתכמה ב-15. מהריבוע של שריון הצב הזה המוכר בשם שכבת לו שו Lo Shu grid התפתחו תורות נוספות כמו האסטרולוגיה הסינית, פאנג שוואי ואי צ'ינג.

הנומרולוגיה המערבית מסתמכת על תורתו של פיתאגורס. ריבוע פיתאגורס הוא הקשר הישיר של "שכבת לו שו", שנמצאה כאמור בסין, על שריונו של הצב. פיתאגורס, פילוסוף ומתמטיקאי יווני נולד בשנת 540 לפני הספירה באי סמוס, אך הוא לא נשאר באי הולדתו וטייל ברחבי העולם, במרכזי לימוד בפרס, מצרים, הודו כרתים וישראל. לכן הפילוסופיה של פיתאגורס מושתת על יסודות מזרחיים קיימים שהוא שיכלל ופיתח.

תדר מיוחד

פיתאגורס התיישב לבסוף בקרוטונה שבדרום איטליה והקים שם מרכז לימוד שהתפרסם בעולם. המרכז עסק במתמטיקה וגיאומטריה והתגליות והסודות שנתגלו במרכז זה נשמרו בקנאות רבה. מעל שער המרכז כתב: "מי שאינו מכיר את יסודות הגיאומטריה – שלא יחלוף על פני השער". הרעיון בפילוסופיה של פיתאגורס היה שהאדם יכול לתפוס את טבע היקום רק דרך מספר, ובמרכז חקרו את טבעם ואיכותם של המספרים.

פיתאגורס גילה כי תדר מיוחד קיים ביקום בכל רגע נתון, לרבות ברגע לידת האדם. תדר זה משפיע על אופיו ועל גורלו של האדם והוא מיוצג במספר. פיתאגורס ביסס את תורתו על אסטרונומיה, מוזיקה, ובעיקר על המתמטיקה, שהייתה הבסיס ליתר המדעים והאמניות. כאמור, הוא היה פילוסוף ובדרך מיסטית קישר את המספרים לכוכבי הלכת, לצבעים ולצלילים.

המספרים, כפי שראינו, קיימים משחר ההסטוריה. הם נושאים איתם משמעות הקשורה לאירועים היסטוריים, וגם בקבלה ניתנת להם משמעות מיוחדת בהסתמך על הגימטרייה. הכול בחיים פועל לפי לוח זמנים ואין לנו שליטה על הזמן ועל רגע הלידה. הזמן חולף, היום הופך ללילה, החודש לשנה ואין לנו אפשרות לעצור את הגלגל, אך כן ישנה אפשרות לחיות את הזמן כאן ועכשיו ברגע ההווה ולהשפיע על כל מערכות החיים שלנו.

ביהדות היו אלה המקובלים אשר ביססו את תורת המספרים, ולפי תורת הסוד ישנם תאריכים טובים יותר לאירועים כמו פתיחת עסק, יום נישואים וכדומה. חשוב לדעת לצורך חישוב שמשקיעת החמה היום נחשב כבר ליום המחרת, כלומר: יום ראשון עם שקיעת החמה הוא למעשה יום שני.

הנומרולוגיה הקבלית, או ליתר דיוק הגימטרייה הקבלית, מתבססת על שם האדם ושמות הוריו. לפי ניתוח זה יודע האדם מהם היתרונות והכישורים שאיתם בא לעולם, והוא יכול להבחין במדויק היכן נקודת החוזק שלו כמו גם הנקודות החלשות.