הכל עשר

מהן המשמעויות המיסטיות העומדות בלבו של התאריך ה-10.10.2010 ולמה כדאי לכם לעמוד ביום הזה תחת החופה?

ה-10.10.2010 הוא ללא ספק תאריך אנרגטי במיוחד שמאפשר לכל אחד ואחת מאיתנו לשאוב ממנו את הטוב. זוגות רבים בוחרים להתחתן בתאריך זה ולחגוג את עוצמת החיבור שבזוגיות בסיועם של הנומרולוגיה וכוח המספרים. בואו נראה, אם כך, מה אנו יכולים ללמוד על תאריך מיוחד זה וכיצד אנו יכולים למצות את הפוטנציאל הגלום בו.

המיסטיקה של ה-10.10.2010 יונקת את כוחה משלושה רבדים:

א. המיסטיקה של המספר 10.
ב. המיסטיקה של החודש העשירי.
ג. המיסטיקה של שנת 2010.

המספר 10 בראי היהדות

המספר 10 מעוצב משני רכיבים: קו בודד המיוצג על ידי הספרה אחת, שמתניעה תהליך ראשוני כלשהו, ועיגול המיוצג על ידי הספרה 0 שמסמלת סגירת מעגל שתחילתו באותו קו בודד. כלומר: מצוין כאן תהליך של יצירת שלמות.

עוצמתו של המספר 10 באה לידי ביטוי בטקס התפילה היהודית, דרך רעיון המניין שמצווה על 10 מתפללים בצוותא. מתברר כי היהדות רואה בתפילה מעין שיגור אנרגיות אל רבדים עליונים, ומכאן גם ברור כי שיגורן של 10 אנרגיות מעצים פי 10 את התפילה כולה.

ברגע בו הזכרנו את המספר 10 בצירוף המונח 'רבדים עליונים', הרי שמיד עולות לפנינו 10 הספירות הקדושות (אילן הספירות הקבלי) שמהוות תשתית לתורת הקבלה, אשר מבוססת על 10 התגלויותיו של הקב"ה שהן: כתר, חוכמה, בינה, חסד, גבורה, תפארת, נצח, הוד, יסוד ומלכות.

קדושת המספר 10 עוברת כחוט השני גם ב-10 הדברות, 10 ימי תשובה, 10 הרוגי מלכות, 10 המכות ו-10 הזכירות שחייב אדם לזכור בכל יום.

לא לחינם מהווה המספר 10 (עשר) את הבסיס למילה עושר שמייצגת שפע, הון, רכוש וכסף רב – וכזה הוא גם שמו (עושר) של הקלף העשירי בסדרת המטבעות של קלפי הטארוט (קלף 10 המטבעות), שמתפאר בציור של עשר הספירות הקבליות. ואם כבר בטארוט עסקינן, כדאי לציין כי שמו של הקלף העשירי בקלפים הבכירים הוא 'גלגל המזל', ומספר הקלפים בפריסת חיזוי העתיד המפורסמת ביותר (הפריסה הקלטית) הוא 10.

המספר 10 בפולקלור עמים

אצל הסינים קיימת שיטת חיזוי עתיד רוחנית ששמה 'איי – צ'ינג'. לפי שיטה זו שמו של המיקוד ה-10 (השישייה העשירית) הינו 'מוסר' שמתייחס לחזקים (מבחינה פיסית, חברתית או כלכלית) אשר אל להם לרמוס את החלשים מהם. הציווי העשירי מורה לדון אנשים על פי ערכם האישי ולא על פי מעמדם החברתי.

העמים הסקנדינבים הולכים בעקבות הסינים בשיטת חיזוי עתיד, רוחנית אף היא, ששמה 'רונים'. הרונים הם חלוקי נחל מעוטרים, ומתברר כי חלוק הנחל ה-10 מצווה על צניעות ורומז כי אדם עלול להיות האויב הגדול ביותר של עצמו, אם ייתן לשפע הטמון בתוך המספר 10 להעבירו על דעתו בנטייה לחמדנות יתירה.

גם היהדות מודעת למפלי השפע שבמספר 10 וכדי לרסן קמעה שפע זה, היא רואה בעין יפה הפרשת עשירית (מעשר) מרווחי אדם לטובת אלה אשר לא שפר עליהם גורלם, או הקדשת עשירית מן הרווחים לעבודת הקודש, ככתוב: "עשר תעשר את כל תבואת זרעך..." (דברים י"ד, כ"ב).

כאשר יעקב אבינו שרוי במצוקה הוא נודר נדר שלפיו אם האל ייתן לו לחם לאכול ובגד ללבוש וישיב אותו בשלום אל בית אביו, הרי שהוא מתחייב להפריש לאל, דרך קבע, 10% מכל אשר לו, ככתוב: "וכל אשר לי עשר אעשרנו לך..." (בראשית כ"ח, כ"ב).

המספר 10 בנומרולוגיה

הנומרולוגיה מייחסת למספר 10 מעין שלמות שהיא נחלת האל בלבד. מהסיבה הזאת היא נוהגת לשמוט ממנו את הספרה 0 שמייצגת את האין-סוף (שמו של האל על פי הקבלה) ומותירה את המספר 1 שרומז על תכונותיו הארציות של ה-10 שהן: כבוד, עוצמה, מלכות, הוד, הדר, זוהר, מנהיגות, תהילה וכדומה.

שנת 2010 על פי עקרונות הנומרולוגיה, מסתכמת במספר 3 שמייצג מזל גדול ועצום שאינו מבוסס על היגיון כלשהו, אלא על ידו המפזזת של הגורל העיוור. תכונות ומילות מפתח של המספר 3 הן: מזל, הצלחה, שפע, הימורים, גורל, ריגושים, חופש, עצמאות, נאורות ופתיחות.

אוקטובר, החודש ה-10

אוקטובר הוא שמו של החודש ה-10, אך מרתק להיווכח כי שמו של חודש זה גזור מן המילה הלטינית octo שפירושה הוא 8 ולא 10. זאת, מכיוון שאוקטובר היה החודש השמיני בלוח השנה הרומי, שהיו בו עשרה חודשים ולא שנים עשר (ינואר ופברואר נוספו מאוחר יותר).

כל העוסקים באנרגיות ובמה שמכונה 'מאגיה לבנה', מודעים היטב לעוצמתו של המונח 'אוקטו' שמייצג כוחות על טבעיים, מסתורין, רזים, סודות וטקסים רוחניים שהשתיקה יפה להם.

לסיכום, אם נבודד אחד לאחד את שלל היבטיו של התאריך ה-10.10.10 נקבל: קדושה, תפילה, רבדים עליונים, עושר, מזל, הצלחה, מוסר, מסתורין, עוצמה, צניעות, תהילה ורוחניות. מכל מקום, אין פלא שרבים וטובים להוטים להינשא דווקא במועד זה.